Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku Avukatı

Ticaret ve Şirketler Hukuku Nedir?

İnsanların ekonomik faaliyetlerinin geniş bir bölümü bugün hukuk sahası içerisinde ticari faaliyetler şeklinde nitelendirilmektedir. Toplumsal açıdan gerçek kişilerin doğrudan gelir kaynağı olan bu faaliyetlerin yanı sıra adları da her geçen gün artış göstermektedir. Bu yüzden de ticaret şirketlerinin ekonomi içerisindeki ağırlığı ticari işlemler nedeniyle hukuk alanının önemli bir yerindedir.

Ticaret ve Şirketler Hukukunun Kapsamı ve Avukatların Görevleri

Şirketler hukuku, şirketi ilgilendiren sözleşmelerin hazırlanmasının yanı sıra şirketlerin tescillenmesi, bölünmesi başta olmak üzere şirket için bütün hukuksal düzenlemeleri sağlayan hukuk dalıdır. Şirketlerin kurulması, ticaret hayatlarının devam etmesi adına gerekli olan bütün kuralları bünyesinde barındırdığı için vazgeçilmezdir.

Şirket avukatı, şirketin ortaya çıkarılma aşamasından, hizmete girdiği ana ve hizmet süresince gerekli olan hukuki konuları ele almaktadır.

Ticaret hukuku çok kapsamlı bir hukuk çeşididir. Kanunda bulunan usullerin yerine getirilmesi, bu süreçlerin doğru bir şekilde takip edilmesi ve hukuki aşamaların sonlandırılmasına kadar ki bütün ticaret hukuku ile ilgili konuları şirket avukatı üstlenir ya da yol gösterir. Bu süreçte şirket avukatı yalnızca haklarınızı korumak ya da şirket lehine olacak şekilde karar vermede etkin rol oynar. Buradaki aslolan, işveren ve işçinin sahip olduğu hakları doğru bir şekilde koruyarak dava sürecinde çalışana ekstra ödeme yapılmasının önüne geçilmesi için gerekli olan bütün önlemlerin alınmasından şirket avukatı sorumludur

Önceki İçerik Sonraki İçerik

İlgili İçerikler


Avukat Neslihan Sezgin İskenderli Kimdir?

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Mezun olan Avukat Neslihan Sezgin İskenderli tarafından kurulan Sezgin Hukuk Bürosu, kurulduğu günden bu yana en zorlu davalarda müvekkillerine destek vermiştir. Hukukun birçok alanında uzman kadrosu ile gelişen ve değişen hukuk sistemine kolayca uyum sağlayabilmektir. Daha fazla bilgi için tıklayın.